KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7563084
nr 756 3084
Karl Tirén
(1869-1955), Sverige
Akvarell, Karl Tirén (1869-1955), Abisko, signerad, 1910, 23x44
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 30 april 2012
kl 18:53:25
28/4 17:36:00
Karl Tirén
Läs mer om Karl Tirén